Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина
Головна сторінка

 

Картина №1

 

Картина №2

 

Картина №3

 

Картина №4

Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина

Театралізована екскурсія "Першокласна подорож".

Протягом місяця, в міському історичному музеї, проходила театралізована екскурсія "Першокласна подорож" для учнів молодших класів шкіл нашого міста.Мета екскурсії- в грайливій формі познайомити дітей з експозиціями музею. Діти шукали "Багаж знань" пізнаючи багато цікавого та нового.

Захоплююча подорож починалася у  малечі на ганку,  де разом з "дамою" грали в цікаву гру .Потім, всі  вирушали до залів музею. Мандрівників чекала вікторина на козацьку тематику, в слідуючому залі разом з господинею  згадували як називається традиційний український посуд та грали в гру "Накриваємо на стіл".Після цього всіх чекала пізнавальна розповідь про старовинні годинники якими можна було помилуватися, та послухати як кувала зозуля в бабусиному годиннику. А далі- ще багато ігор, розваг разом з "Музейкою", а наприкінці всіх чекав сюрприз- кожен мав змогу пограти в безпрограшну лотерею.

 

П"ятихатки відзначають день міста.

21 вересня П"ятихатки відзначали День міста. Захід проходив під гаслом "Україна єдина" з метою збору коштів на потреби армії та переселенців. Також було дуже багато різноманітних виставок учбових закладів та підприємст. Це і конкурс тематичних букетів, і різноманітні вироби майстрів багатьох прилеглих районів. Після покладання квітів і урочистої ходи відбувся концерт де виступали маленькі артисти і фольклорні колективи.

Творче обєднання "Хутір" завітало на захід і долучилося до акції.

 

Кіровограду 260 років. День міста.

 

 В цьому році місту Кіровоград виповнилося 260 років. Це дуже велике свято для всіх мешканців міста, але зараз, коли кожного дня гинуть люди,було вирішено гучних урочистостей не проводити. Свято проходило під девізом "Україна єдина"у Ковалівському парку, де відбулися концерти і виступи дитячих та фолкльорних колективів, і основна мета- збір коштів для учасників АТО, поранених захисників та переселенців. 

Делегація майстрів з міста Жовті Води приєдналася до акції кіровоградців в день святкування 260 річниці.

 

18 вересня День партизанської Слави.

                                                                         МИ – ЗА МИР!

 В міському історичному музеї ім..Ю.Пригожина історичний клуб «Память» зібрав жовтоводську громаду на засідання «Партизанськими стежками Дніпропетровщини», присвячене Дню партизанської слави в Україні, який, згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року , щорічно святкується в країні 22 вересня. Перше  засідання клубу в новому навчальному році планувалося  провести по-святковому, адже минуло 5 років, як запрацював спільний проект школи та музею – «Без минулого немає майбутнього». А значить – і  історичному клубу «Пам’ять» виповнилось  5 років!

Але сьогодні – не до свята! Сталося те, проти чого вихованці клубу завжди виступали разом з усією громадою. Україна палає в полум’ї війни!

Колектив закладу  протягом стількох років згуртовував  жовтоводську громаду навколо ідеї збереження історичної пам’яті нашого народу. Ми всі разом гортали сторінки героїчного козацтва, подорожували шляхами Великої Вітчизняної війни, вшановували подвиг воїнів-інтернаціоналістів та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. І  ніколи не думали, що і на долю наших дітей випаде гірка правда війни. Що не лише наші прадіди ціною власного життя виборювали мир на землі, а й батьки, брати візьмуть до  рук зброю, аби лише діти  знову дивились на мирне небо над Україною. Але це сталося. Мужні солдати України навіть цієї миті ризикують своїм життям заради того, щоб ми не чули пострілів, могли радіти новому дню, бачити усміхнені обличчя дітей та онуків .

Ми пишаємося українськими солдатами-героями. А щоб вони відчували нашу підтримку і любов, колектив СШ№10 розпочав естафету пам’яті  «Від героїв минулих років до героїв сьогодення» під гаслом «Україна – єдина країна!»

В школі пройшла акція «Підтримай захисника Вітчизни!». Учні написали листи солдатам, намалювали малюнки, зробили обереги для бійців. Провели ярмарок, під час якого було зібрано кошти – 1420 грн.

Малюнки, листи учнів, зібрані кошти під час засідання історичного клубу  було передано для наших жовтоводських чоловіків, що знаходяться в зоні АТО, голові міської організації «Афган» Іщенку Сергію Миколайовичу, який є координатором  штабу оборони міста Жовті Води та супроводжує гуманітарні вантажі на передову.

 Протягом засідання історичного клубу проходив майстер-клас по виготовленню оберегів для бійців, який провела екскурсовод міського історичного музею Тетяна Миколаївна Львова. Виготовлені обереги  вихованці історичного клубу  разом з працівниками музею по закінченню засідання клубу  передали  солдатам України.

Ми і надалі будемо вшановувати і героїв минулих років, і героїв сьогодення. І нас підтримають усі мешканці  міста своєю небайдужістю. Бо всі ми є українці. І Україна в нас одна!

Не можна забувати про минуле, потрібно дбати про майбутнє, щоб Україна залишалася єдиною, незалежною державою, над якою буде завжди мирне небо. Сьогодні ми всією громадою скажемо: ми – проти війни, ми – за єдину Україну, ми – за мир!

 Ревенко Л.О.

 

13 вересня день міста в Дніпропетровську.

  Кожного року до дня міста в Дніпропетровську проводиться безліч заходів. Цього року свято мало назву "Дніпропетрорвськ-серце України". В цей буремний та неспокійний час для кожного українця, всі заходи які проводились були направлені на збір коштів для захисників Вітчизни та поранених в зоні АТО, а також для переселенців зі сходу.

  Гості та мешканці міста мали змогу відвідати флеш-моб з виконання українського народного танцю "Гопак", який одночасно зібрав близько 150 танцівників, парад вишиванок "З Україною у серці!", алею творчості "Мистецький квартал", 5 Всеукраїнський фестиваль стилю та краси, різноманітні концертні програми та виступи, урочисте відкриття парку сучасної інсталяції, рок-фестиваль,2 Міжнародний фестиваль пісочної анімації, водне щоу та багато іншого.

  Делегація майстрів та творчі колективи м.Жовті Води відгукнулись на запрошення та гідно представили наше місто на цьому чудовому святі.


 

Экскурсия в музее и праздник для деток переселенцев из зоны АТО.

Исторический музей совместно с праздничным агенством Алёны Винник подготовили познавательную и развлекательную программу для деток-переселенцев из зоны АТО и их родителей. Очень трудно деткам привыкнуть к новому месту жительства и тяжело переносить разлуку с близкими которые остались в Донецкой и Луганской областях. Сотрудники музея совместно с праздничным агенством решили хоть на некоторое время отвлечь малышей и взрослых от тревожных мыслей и подготовили увлекательную программу с викторинами, конкурсами, развлечениями и конечно же с угощениями.

 

Вернісаж до Дня міста.

Если «праздником со слезами на глазах» в известной песне называли  День Победы, то в этом году если не со слезами на глазах, то точно с тревогой и болью в душе проходили  День города и День шахтера.

Мероприятие, развернувшееся 30 августа в парке Славы, прошло в формате акции «Ми разом. Ми за єдину Україну», целью которой был сбор средств для поддержки желтоводцев-участников АТО (всего более 80 человек из Желтых Вод сейчас находятся в «горячих» точках). Каждый пришедший в парк мог бросить любую денежную сумму в специальный ящик для сбора средств. Тема АТО, мира, тревоги за судьбы наших воинов звучала практически в каждом выступлении на сцене.

В парке было достаточное многолюдно: работали торговые точки, для детей были организованы игровые программы, работали передвижные качели-карусели. На сцене выступили творческие коллективы города: трио «Типажи», Cover вand «TheMadness» и рок-группа «Дефицит», Елена Гаевская, Леонид Овчаров. По сложившейся традиции в День города на сцене поздравили пару новобрачных Анастасию и Андрея Дядик. Массу эмоций у собравшихся вызвала пронесшаяся по городу и заехавшая в парк колонна байкеров, объединившая желтоводцев и пятихатцев.

В организации мероприятий по случаю Дня города и Дня шахтера были задействованы: отдел культуры исполкома, творческие коллективы ДК «Родина», мастера декоративно-прикладного искусства, городской исторический музей, общественная организация «Желтоводский казацкий полк», отдел образования, ЦНТКиД ВостГОКа и другие учреждения.

Традиционного фейерверка не было, поскольку решением Желтоводского городского совета наложен запрет на проведение фейерверков в городе до стабилизации обстановки в стране.

Все собранные во время акции средства (2500 грн.) будут потрачены на приобретение необходимых вещей желтоводцам-участникам АТО.

ИА «Имеется мнение», ЧН ТРК «Степ»

 

Мастер-класс по изготовлению топиария учениками сш№6.

Уже два года в музее работает студия семейного творчества "Музейка" которую посещают творческие жители нашего города. И вот целый класс сш№6 дружно решил прийти на мастер-класс и сделать своими руками замечательный сувенир. Их топиарий "одуванчик" будет прекрасным декором для дома или подарком для близкого человека.

 

Жовтоводська делегація на мистецькій акції "Петриківка у Києво-ПЕчерській Лаврі"

 Жовтоводська делегація прийняла участь у мистецькій акції "Петриківка у Києво-Печерській Лаврі".

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник спільно з Благодійним Фондом «Києво-Печерська Лавра», Центром народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради та Всеукраїнським благодійним фондом «Світ дитини» проводять Мистецьку акцію «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі».

Мистецька акція покликана заохотити населення до усвідомлення цінності культурної спадщини і традицій України як спільного надбання, а також до встановлення злагоди і взаєморозуміння через посилення міжкультурного діалогу і творчих проявів.

Україна має багатющу культурну спадщину, унікальну нематеріальну спадщину та пам’ятки природи. Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та традиція Петриківського розпису можуть сьогодні по праву вважатись «культурними брендами» України і здатні стати об’єднуючим культурним простором для суспільства.

Мистецька акція «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» - це перша спроба об’єднати зусилля у справі поширення знань про культурні об’єкти і традиції, які є сьогодні візитною карткою України і презентують наше культурне надбання у списках ЮНЕСКО.

Крім того ця Акція є благодійним і соціальним проектом – вхід до Заповідника у час проведення Акції відбуватиметься за запрошеннями із благодійним внеском. Зібрані кошти будуть спрямовані на підтримку і розвиток двох яскравих пам’яток нашої культури. Акція також має за мету надихнути, розкрити творчі здібності та надати духовну й культурну реабілітацію дітям із сімей переселенців зі Сходу та військових АТО, дітям-сиротам, шляхом знайомства із скарбами української культури та мистецтва, залученням їх до майстер-класів.

Крім того в рамках акції було проведено конкурс серед майстрів Петриківського розпису на кращий ескіз елементу розпису, який буде використано для виготовлення ювілейних монет.

Учасниками Акції є як Заповідник, так і творчий осередок майстрів Петриківського розпису, інших видів декоративно-прикладного мистецтва – творчих промислів і традиційних ремесел.

Партнери Акції: Дніпропетровський художній музей, Національний музей народної архітектури та побуту України, Музей родини Шереметьєвих, Державна агенція промоції культури України, ГО «Міжнародний центр розвитку культурного розмаїття».

За своїм форматом Акція поділятиметься на такі простори:

· Творчий простір – проведення майстер-класів від майстрів Петриківського розпису, а також майстрів з інших напрямів, що тісно пов’язані із мистецтвом розпису (гончарство, різьбярство, ляльки-мотанки тощо).

· Алея майстрів – демонстрація та продаж виробів майстрів Петриківського розпису та інших видів декоративно-прикладного мистецтва, які пов’язані із мистецтвом розпису та давніми традиціями Києво-Печерської Лаври.

· Дитячий простір – організація дитячих майстер-класів та конкурсів на кращий малюнок або виріб з малюнком (скриньки, глиняні вироби тощо), а також знайомство із Заповідником та Петриківкою дітей різних вікових категорій, у т.ч. дітей із сімей переселенців, військових АТО, дітей-сиріт тощо.

· Виставка «Петриківський розпис – колір традицій» у виставковому залі Заповідника з фондів Дніпропетровського художнього музею та Центру народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської облради (колекції робіт із Петриківським розписом).

· Територія просвітництва – організація Круглого столу з питань збереження і відродження історико-культурної спадщини України, лекцій від майстрів петриківського розпису про традиції і символи Петриківки, тренінгів з фінансової грамотності, а також відповідної Прес-конференції.

· Музейний простір – організація платформи для діалогу і співпраці між музеями, що знаходяться на території Заповідника, а також презентація їх культурно-просвітницької діяльності.

· Музичний простір – організація виступів фольклорних гуртів під час офіційного відкриття та закриття Акції; організація музичного супроводу заходів Акції (майстер-класів та лекцій).

 

Засідання історичного клубу "Пам"ять" до річниці Чорнобильської трагедії.

   У кожного часу – свої герої. Але цього разу ворог був невідчутним і невидимим. Він підступний, безжалісний та смертельно небезпечний. Чорнобиль… Зараз це слово знає увесь світ. Чорнобиль – це страждання й трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять. Чорнобиль... Чорна страшна та нестерпна біль, яка торкнулася своєю вбивчою рукою всіх хто став на боротьбу з радіацією. Минули роки. Над нами мирне небо. Нехай ніколи не буде нового лиха й нового Чорнобиля. Це залежить від нас з вами, від нашої відповідальності й нашого бажання завжди й у всьому залишатися Людиною. Катастрофа на Чорнобильській АЕС – чому вона відбулася та які для нас її наслідки?    Саме ці питання розкривались на засіданні історичного клубу "Память". Учні сш№10, разом з керівником клубу, Ревенко Ларисою Олександрівною підготували розповідь про цю страшну трагедію для всіх присутніх учнів. А для жовтоводських чорнобильців, ліквідаторів аваріїї- лунали слова вдячності в піснях, віршах. Чорнобильці розповіли про ті страшні дні та згадали своїх друзів-чорнобильців, яких вже немає поруч з нами. Ми повинні назавжди запамятати цю страшну трагедію щоб в жодному разі це жахіття не повторилося знову.
 
Сторінка 11 з 28

Форма входу