Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина
Головна сторінка

 

Картина №1

 

Картина №2

 

Картина №3

 

Картина №4

Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина

Захід присвячений пам”яті місцевої майстрині-вишивальниці Скуратович Валентини Володимирівни

 
 31 травня учні 10-А класу гуманітарної гімназії ім..Лесі Українки провели захід присвячений пам”яті місцевої майстрині-вишивальниці Скуратович Валентини Володимирівни.
   Коли в 1991 році в міському історичному  музеї ім.. Ю.І.Пригожина було відкрито виставкові зали, її персональна виставка була однією з перших. І більш ніж 20 років вона є перлиною музею. Не було жодного відвідувача який би не захоплювався  цією красою. Милуватися її роботами мають змогу не тільки в Україні , а і в Канаді, Германії , США , Польщі, Чехії, Словакії та інших країнах.
    На превеликий жаль 11 червня 2011 року Скуратович Валентини Володимирівни не стало. Вона завжди казала : «Я живу, поки потрібна людям , а коли мене не стане, залишаться мої роботи і мої учні».
    Не одне покоління жовтоводців буде пам’ятати цю прекрасну жінку і вона назавжди залишиться в наших серцях.
 
 

364 річниці битви на річці Жовтій та посвята в козаки.

 
 
16 травня біля міського історичного музею пройшли урочистості присвячені 364 річниці битви на річці Жовтій та посвята в козаки.
Присутніми на заході було керівництво міста, члени міської громадської організації козацького полку жовтоводського та  дніпропетровського козацького об”єднання всеукраїнського козацтва,  настоятель Храму Іоанна Хрестителя, духовник козацтва жовтоводського полку Отець Олексій,а також гурт «Знахідка» у виконанні якого звучали козацькі пісні.
 Показові виступи для  присутніх  представили учні жовтоводської школи бойового гопака .
Не дивно, що в цей історичний день, козацький полк жовтоводський дніпропетровського козацького об”єднання всеукраїнського козацтва поповнив свої ряди.  Присутні були свідками церемонії посвяти у козаки яку провів Головний отаман Дніпропетровського козацького об”єднання Всеукраїнського козацького війська генерал-осавул козацтва       Олексієнко Олександр Петрович.
По закінченню заходу відбулося покладання квітів до пам’ятника «Героям визвольної війни».
 

Арт-ярмарка «Вироблялки»

12 травня в міському музеї знову пройшла арт-ярмарка «Вироблялки». В арт-ярмарці прийняв участь 21 майстер.  Також проводилися майстер-класи ,де присутні мали змогу своїми руками зробити якусь цікавинку. Слідуючу арт-ярмарку планується провести восени.

 

Вернісаж у Дитячому парку

1 травня майстри нашого міста приймали участь у Вернісажі який проходив у Дитячому парку. Жовтоводці з захопленням милувалися роботами талановитих людей нашого міста та майстрів з інших міст. Кожного разу на Вернісажі з”являються нові майстри, які представляють свої роботи з різних видів творчості. Хто не зміг прийти до Дитячого парку ,може побачити виставки майстрів у історичному музеї нашого міста.

 

Захід до 26 річниці Чорнобильський трагедії

24 квітня в міському історичному музеї пройшов захід до 26 річниці Чорнобильський трагедії . Історичним клубом «Пам'ять» сш№10 ,керівник Ревенко Лариса Олександрівна , були підготовлені тематичні вірші, пісні . На заході були присутні секретар міськвиконкому Малоок Олена Іванівна, керівник організації «Союз Чорнобиль України» в місті Жовті Води Ляліков Леонід, депутат міської ради Тарасенко Василь Веніамінович, представники міського козацтва, учні сш №12 та сш№ 3, вдови загиблих ліквідаторів. Представниками організації «Союз Чорнибиль України» до історичного музею була передана книга «Відлуння рудого лісу в жовтій воді». Це книга пам”яті – документально-публіцистичне видання про роль жовтоводців у ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС. Присутніми було вшановано пам'ять загиблих ліквідаторів. Пам”ять про цих героїчних людей завжди буде в нашім серці. 

 

Выставка Ханко Валентині Анатоліївни

     
 
31 березня в міському історичному музеї пройшов захід присвячений відкриттю 11 персональної виставки  місцевої майстрині, художниці, письменниці Ханко Валентині Анатоліївни та до 45 річчя творчої діяльності. У виставковому залі музею було представлено близько 50 робіт В.Ханко. У більшості це пейзажі і натюрморти виконані аквареллю, які передають любов художниці до всього українського-рідної природи, побуту, національних оберегів.
      Валентину Анатоліївну прийшла привітати депутат міської ради Кришень Оксана Володимирівна , а також близькі, друзі, творчі люди. Присутні дізналися дуже багато цікавого про життя  майстрині, а  фольклорний колектив «Журавка» подарував  чудові українські пісні.
 
 

Арт-ярмарка “Вироблялки»

 
 
17 березня в міському історичному музеї пройшла арт-ярмарка “Вироблялки». Всім відомо, що в нашому місті живуть дуже талановиті люди. Працівники музею вирішили зібрати наші жовтоводські таланти на арт-ярмарок і показати їх чудові роботи всім жителям та гостям міста. Участь у арт-ярмарку прийняв 21 майстер, це як уже відомі всім майстри так і дебютанти. Також прийняли участь майстри з міста Павлоград та Дніпропетровськ.
    Відвідувачі “Вироблялок» мали змогу не тільки побачити чудові роботи майстрів, а й докладніше дізнатися про нові техніки : «скрапбукінг» ( виготовляння листівок ), «фьюзінг» (техніка спікання скла в печі), «квілінг» (вироби з паперу), «декупаж» (декорування різних речей паперовими серветками), «біскорню». Також деякими майстрами було проведено майстер-класи на яких  навчали всіх бажаючих виробляти різні цікавинки.
    Ця культурна подія не залишилась без уваги громади. Завітали на це свято таланту й майстерності не тільки поодинокі відвідувачі, а й приходили цілими родинами. В захваті залишилась не тільки малеча, а й дорослі.
 
 

198 річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка

13 березня в міському історичному музеї пройшов захід присвячений 198 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка: великого українського поета та художника. Захід був проведений  студентами педагогічного училища. Присутні дізналися про його нелегке життя та про його творчість, також студентами виконувались пісні на слова Тараса Григоровича. Після заходу, до меморіальної дошки яка знаходиться по вул.Шевченка, відбулося  покладання квітів великому Кобзареві. 

 

 

27 лютого в музеї до 80-річчя Дніпропетровської області гуманітарна гімназія ім.Лесі Українки провела відкритий урок

27 лютого в музеї до 80-річчя Дніпропетровської області  гуманітарна гімназія ім.Лесі Українки провела відкритий урок, який підготувала вчитель історії Шевченко Тетяна Миколаївна. Учні одинадцятих класів розповіли  про розвиток нашого краю по періодам. Присутні дізналися дуже багато цікавого про селище Жовта Річка, про перший кар’єр і початок видобутку залізної руди, про надання  нашому селищу статусу міста і  розвиток підприємств. Також на відкритий урок було запрошено почесного гостя – директора НТЦ «КОРО» Панченка Анатолія Федоровича, який розповів про наукові розробки та досягнення свого підприємства. 

 

17 Березня Арт - ярмарок

 

17 Березня в музеi вiдбудеться арт-ярмарок. 
 
• знайомство з майстрами декоративно-прикладного мистецтва;
• придбання дизайнерських речей, унікальних виробів;
• проведення майстер-класів.
 
Запрошуємо з 11.00 до 16.00
Вхід: 5 гривень

 
Сторінка 22 з 28

Форма входу