Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина
Головна сторінка

 

Картина №1

 

Картина №2

 

Картина №3

 

Картина №4

Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина

Захід присвячений Дню Захисника Вітчизни та 80- річчю Дніпропетровської області

    21 лютого в міському історичному музеї ім..Ю.І.Пригожина пройшов захід присвячений Дню Захисника Вітчизни та 80- річчю Дніпропетровської області в рамках проекту «Без минулого немає майбутнього». Святковий концерт було підготовлено  учнями 10 школи які є учасниками історичного клубу «Пам'ять», керівник Ревенко Лариса Олександрівна. 
   На захід було запрошено ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів праці, афганців, чорнобильців, козаків, представників МНС. Всіх тих, хто в різні часи захищав нашу країну та життя людей.
    В залі лунали пісні різних поколінь, вірші та цікаві спогади різних періодів.
   Фонди музею поповнилися новим  експонатом. До музею було передано фотоальбом з фотографіями полку «Нормандія-Неман» ,в якому механіком служив наш земляк Віктор Петрович Прохода і який пліч -о -пліч з французькими льотчиками в роки Великої Вітчизняної війни захищав свою Батьківщину від фашистських загарбників.
     Хвилююче було спостерігати за мужніми чоловіками ,  коли на їх очах блищали скупі чоловічі сльози. Ця зустріч поколінь нікого не залишила байдужою.
 

80 річчя з дня утворення Дніпропетровської області

 
 
15 лютого в міському історичному музеї ім.. Ю.І. Пригожина до 80 річчя з дня утворення Дніпропетровської області місцеві майстрині познайомили учнів СШ№10 історією Петриківського розпису, майстри якого прославили на Дніпропетровщину по усьому світу. Валентина Ханко розповіла вихованцям про свою творчість та історію виникнення Петриківського розпису, показала різні види розпису по кераміці. Учні познайомились з творчим шляхом майстрині.
 Ольга Гладкі зараз працює викладачем ІЗО в СШ№4, народилась і вчилась у Петриківці, там опанувала техніку Петриківського розпису. Дівчатка побачили і самі мали змогу намалювати калину, гілочки та квіти не тільки  пензликом, а і пальцями.  Кожний учасник майстер-класів створив свою Петриківку і зможе використати отримані навички з Петриківського розпису у побуті.
 

З Новим Роком,з Василем !

14 січня 2012 року в міському історичному музеї пройшло свято «З Новим Роком,з Василем !»Присутні мали змогу дізнатися про звичаї та обряди українського народу , а виступ народного фольклорного колективу «Знахідка» БК «Родина» придав особливого колориту. Для дітей та їх батьків показали театралізовану виставу,як в українському селі відзначали свята Різдва та Василя та Меланки. Цю виставу підготували учасники художньої самодіяльності та учні СШ №4.Діти щедрували , розповідали вірші, співали пісні ,а наприкінці свята всіх присутніх пригощали смачними вареничками.

 

Виставка художника-косміста з Естонії Олега Висоцького

 
 
В історичному музеї м.Жовті Води с 15 Грудня вiдкриеться виставка художника-косміста з Естонії Олега Висоцького.
 

Новорічні подорожі в музеї

24 грудня в міському історичному музеї ім..Ю.І.Пригожина відбулось Новорічне свято для дітей та батьків нашого міста «Новорічні подорожі в музеї». Дітей розважали вихованці драматичного гуртка ЦДТ під керівництвом Горбатенко О. та працівники музею. Після цікавої ігрової програми присутні взяли участь у майстер-класах від майстринь з творчого об’єднання «ХУТІР»(художники, умільці, творчі інтелектуали разом), що діє при історичному музеї. Діти та дорослі  робили кукли-мотанки, декупаж, квілінг,ліпили з пластиліну та солоного тіста. Наприкінці свята всі поласували солодощами, які люб’язно надав ПП Дмитро Величко, директор магазину « МАЯК».Всі відвідувачі отримали багато позитивних емоцій та залишали  музей у святковому настрої.

 

Виставку графічних робіт Влада Резніченко

 
 
17 грудня в міському історичному музеї було презентовано персональну виставку графічних робіт Влада Резніченко. На виставці представлено близько 130 робіт. Він малює в стилі реалізму, але хоче досягти гіперреалізму(синонім слова фото реалізм).
  На виставці були присутні депутати міської ради,рідні,близькі та друзі. А жива музика яка лунала на відкритті створювала особову атмосферу
 

Выставка молодых дизайнеров

 
 
19 ноября в музее открылись персональные выставки молодых желтоводских дизайнеров: Картавой Валентины и Анастасии, Курбановой Ирины и Высоцкой Натальи. Присутствующие могли познакомиться с талантливыми жительницами нашего города и узнать интересные факты их биографии.  Также были проведены мастер-классы по росписи ткани  техники «батик» и  изготовления игрушек и бижутерии из войлока.
  Искусство росписи ткани зародилось свыше 2 000 лет назад.Несмотря на то,что оно издавна практиковалось в Китае,Японии, Индии странах ближнего Востока и Индии, его родиной считают Индонезию. Именно на Яве искусство росписи ткани достигло высочайшего технологического уровня и изысканности. В Европе батик начали применять при изготовлении декоративный тканей с первой половины 19 века, причём первыми в этом деле были вездесущие голландцы, а методичные немцы поставили это дело на поток. Современный батик отличается многообразием приёмов.Применение акриловых красителей сделало батик гораздо более доступным и вызвало растущий интерес к этой технике, по своим изобразительным возможностям приближающейся к акварели, и вдобавок ещё очень практичной. Всё больше людей выбирают батик в качестве хобби или профессии.
 

28 жовтня 2011 рік визволення України

  67 років тому Україна святкувала звільнення від фашистської навали. Цієї щасливої миті український народ чекав понад три довгих роки. Тяжкі, кровопролитні бої забрали тисячі людських життів, але кожен відвойований плацдарм, кожне звільнене місто і село, кожна навіть маленька перемога наближали спільну Велику Перемогу.
  Цей день для всіх нас є великим святом, сповненим вдячності усім, чий подвиг навіки закарбований у народній пам’яті. Ми схиляємо голову перед нашими дідами й батьками, які на власній долі винесли лихоліття війни, саможертовно наближаючи звільнення рідної землі від поневолення. 
  28 жовтня в історичному музеї пройшов захід присвячений цій знаменній даті. Учнями 10 школи під керівництвом Ревенко Лариси Олександрівні було підготовлено святкову програму-театралізацію. Діти виконували пісні воєнного часу, декламували вірші та розповідали про ті страшні часи . На свято було запрошено ветеранів війни та праці міста , а також почесних гостей.
 

Виставка до свята Покрови Пресвятої Богородиці

 

14 жовтня на свято Покрови Пресвятої Богородиці  в міському історичному музеї відкрилася виставка художника з П'ятихаток на козацьку тематику. 

Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. 

      Цього дня у козаків відбувалися вибори нового отамана. Наші захисники вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. На Запорожжі в козаків була церква святої Покрови.
         Секрет майстерності Володимир Махоня опанував у Дніпропетровському художньому училищі,а потім навчався в Криворізькому педагогічному інституті за спеціальністю «Образотворче мистецтво і креслення».Змінив багато місць роботи але бажання малювати було завжди. 
 

«Без минулого немає майбутнього»

 
 
22 вересня в Україні відзначали день партизанської слави. 70 років тому перші народні месники повстали проти фашистських окупантів. Вони організовували диверсії, вели агітацію серед населення, чим внесли великий вклад у загальну Перемогу у Великій Вітчизняній війні. 
    В міському історичному музеї пройшов захід спільно з учнями сш№10 в рамках проекту «Без минулого немає майбутнього» до 70 річниці партизанського руху та підпілля на якому всі присутні дізналися про тяжкі роки окупації селища Жовта Річка, про підпільну організацію яка діяла в ті роки. Юні поети літературної студії під керівництвом Ревенко Лариси Олександрівни  читали авторські вірші, виконували пісні воєнного часу.
 
Сторінка 23 з 28

Форма входу