Засідання історичного клубу "Пам"ять" з нагоди Дня Збройних Сил України, Міжнародного дня людей з особливими потребами в рамках проекту "Без минулого немає майбутнього"
Головна сторінка

 

Картина №1

 

Картина №2

 

Картина №3

 

Картина №4

Засідання історичного клубу "Пам"ять" з нагоди Дня Збройних Сил України, Міжнародного дня людей з особливими потребами в рамках проекту "Без минулого немає майбутнього"

3 грудня в міському історичному музеї відбулося засідання історичного клубу «Пам’ять» СШ №10 з нагоди Дня Збройних Сил України, Міжнародного дня волонтера, Міжнародного дня людей з особливими потребами в рамках проекту «Без минулого немає майбутнього».

У засіданні клубу взяли участь міський голова Володимир Абрамов, координатор міського координаційного центру допомоги армії Сергій Іщенко, голова міської ветеранської організації Лідія Кучер, голова міського спортивно-реабілітаційного центру людей з інвалідністю «Синергія» Артем Колінько, т.в.о. військового комісара міста Станіслав Лушний, начальник відділу освіти Любов Левіна.

На початку заходу тепло згадали славних захисників, котрі на Сході країни виборюють для нас право жити в мирній, єдиній, незалежній державі. Відзнакою «За службу державі» та нагрудним знаком посмертно нагороджено Матлака Олега Сергійовича. Нагороду батькам вручив міський голова В.Абрамов. Пам’ять Олега Матлака та інших воїнів АТО, які віддали своє життя за Україну, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Цього року відзначається 30-річчя волонтерського руху в світі, тож на засіданні багато говорилося про цих безкорисливих помічників. Волонтерський рух у місті Жовті Води активно почав розвиватися з 1987 року – з початком створення ветеранської організації.

Головним напрямком волонтерської роботи в ті часи було надання соціальної та практичної допомоги учасникам бойових дій – фронтовикам Другої світової війни. У міській раді ветеранів створено Центр волонтерського руху, який із 2015 року очолює член ради ветеранів, голова первинної ветеранської організації комунального підприємства «Жовтоводський водоканал» Ломака Любов Григорівна. До 2015 року цією роботою опікувався учасник Другої світової війни, почесний громадянин міста Мозговий Наркис Андрійович.

У зв’язку з подіями на Сході України з’явився новий напрямок волонтерства – надання допомоги воїнам АТО, пораненим, котрі проходять лікування на території Дніпропетровської області, вимушеним переселенцям із Донецької та Луганської областей. До цієї волонтерської роботи долучились підприємства міста, приватні підприємці, організації, установи, навчальні заклади.

Організовує цю роботу координаційний центр допомоги армії м.Жовті Води.

На сьогодні в місті налічується близько 1105 громадських волонтерів та 20 волонтерів для допомоги армії. А якщо врахувати всіх небайдужих жовтоводців – то ця цифра зросте в рази!

Члени історичного клубу «Пам’ять» розповіли, що учні СШ №10 також не стоять осторонь волонтерської роботи. У школі проходить естафета пам’яті «Від героїв минулих років – до героїв сьогодення». Проводяться акції «Подвір’я ветерана», «Привітай ветерана з ювілеєм», «Підтримай захисника України», «Збери кришечки для виготовлення протезів пораненим бійцям АТО», соціальна акція «Милосердя».

У школі діють волонтерські загони, які відвідують удома ветеранів Другої світової війни, надають їм посильну допомогу, дарують хвилини спілкування.

Учні передають кошти на потреби армії, листи, обереги, продуктові набори бійцям АТО.

Під час заходу у міському історичному музеї директор СШ №10 Елеонора Затинацька передала Сергію Іщенку зібрані учнями школи кошти на допомогу воїнам АТО в рамках шкільної акції «Підтримай захисника України».

Ветерани-активісти руху отримали подарунки від міської ради ветеранів, які вручила голова організації Лідія Кучер.

Артем Колінько коротко розповів про історію створення громадської організації «Синергія», участь у змаганнях із бочча, а також про те, з якими проблемами стикаються інваліди-візочники на вулицях нашого міста.

Учасники історичного клубу «Пам’ять» подарували присутнім гарний настрій, підготувавши цікаву концертну програму.

М.Богданова.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Форма входу