Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина

Жовтоводський iсторичний музей iм. Ю.I.Пригожина

МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ:

Цілеспрямоване збирання, зберігання та експонування предметів духовної та матеріальної культури, які  являють історичну, наукову та художню цінність.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ:

• Зберегти унікальний пласт історії нашого краю, культурної спадщин жовтоводських митців

• Вивчення, охорона та пропаганда пам’яток історії,культури рідного краю

• Проведення культурно-освітньої роботи серед учнівської молоді

ДАТА СТВОРЕННЯ:

Музей був урочисто відкритий 8 травня 1985 року

(Рішенням виконавчого комітету Жовтоводської міської ради №113 від (14.03.1983)

АДРЕСА: 552210 М. Жовті Води

Вул.Петровського, 25

Тел. (05652) 3-37-79, 3-37-67

Історичний музей керується в своїй діяльності Законом України «Про музеї та музейну справу», Положенням «Про музейний фонд України», «Про охорону археологічної спадщини», нормативними документами Міністерства культури і туризму., а також Положення про історичниймузей, затвердженого сесією міської ради від 24.06.2009

Жовтоводський історичний музей є структурним підрозділом відділу Культури виконавчого комітету Жовтоводської міської ради.

КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЮ ТА КРАЄЗНАВЧУ РОБОТУ МУЗЕЯ ЗДІЙСНЮЮТЬ:

Директор музею: Кобзар Олена Григорівна

Зберігач фондів: Верещагіна Олена Миколаївна

Екскурсовод: Львова Тетяна Миколаївна

Художник: Кашель Микола Васильович

ХАРАКТЕРИСТИКА ЕКСПОЗИЦІЙНИХ РОЗДІЛІВ

Перший зал-присвячено подіям Національної Визвольної війни українського народу 1648-1654 років, перемозі Богдана Хмельницького на Жовтій Річці 16 травня 1648 року.  В експозицію включені меморіальні експонати: козацька люлька кінець 17 ст., наконечник козацького списа, обладунки польського рицаря 17 ст.

Другий зал-розвиток селища Жовта Річка ,видобуток залізної руди: макети львівського кар’єра, шахти  « Капітальна», селища Жовта Річка 1913 року. Колекція старовинних предметів побуту.

Третій зал "Бойової Слави", де відображені роки Великої Вітчизняної війни: фотоматеріали про участь жовтоводців у роки війни. Меморіальні експонати: зброя часів війни, німецький штик- ніж, каска,фляга та ін.

Четвертий зал-історія розвитку міста та підприємств.

П'ятий зал-макет міста Жовті Води, спортивне та освітянське життя.

У п"яти залах другого поверху виставлені колекції годинників,

мінералів,нумізматика, живопис, графіка, художня вишивка ,скульптури. Експонуються картини жовтоводських художників:

Лапунова В.П.                                                             Диниско Г.О.

Іваненко Ю.С.                                         Шарченко О.І.

Хохлова Ю.В.                                                               Фьодорова Л.М.

Та багато інших.

Роботи аплікації

Ханко В.А.                                                                   Синявської О.М.

Майстринь вишивки:

Скуратович В.В.                                       Міщуренко Т.М.

Щорічно експонується майже 20 виставок із музейних фондів та інших музеїв країни.

Робота музею з відвідувачами:

Щорічно музей відвідують більше 7000 відвідувачів.Основні категорії, що відвідують музей:діти,юнацтво,молодь,освітяни,члени Ради ветеранів, працівники підприємста та гості міста.В музеї надаються такі види послуг:екскурсії індивідуальні і групові,надання матеріалів з фонду музею,підбір інформації,надання методичної допомоги у підготовці заходів,написанні рефератів, статей у газети,підготовці телепередач.

Історичний музей є осередком культурного життя міста:

·      Створено клуб творчих людей "Хутір"

(Х-художники,У-умільці,Т-творчі,І-інтелектуали,Р-разом).

·      Працює програма "Історичний музей та шкільні музеї"

·      Продовжує працювати програма "Навічно в пам'яті народній"

·       Створена програма підтримки митців міста Жовті Води «Жовторічанський колорит».

Сьогодні  музей   пропонує:

·      Оглядовы та тематичный екскурсії по експозиціях так виставках.

·      Музейні музично-тематичні четверги з історій духовної культури нашого народу.

·       Зустрічі з творчими людьми міста.

·       Організацію екскурсій.

·       Експонування різноманітних виставок.

·      Музей співпрацює з туристичними організаціями, фірмами, видавництвами, телестудіями, навчальними закладами.

Облік надходження і використання коштів передбачених кошторисом музея по бюджету і на рахунку позабюджетних коштів здійснює бухгалтерія відділу культури.

Начальник відділу культури-Кузьмінська Олена Анатоліївна

Головний бухгалтер